Setkání s tajemnem...

Předzvěst smrti...

1. července 2007 v 15:19 | verik623
Zdroj: Arnošt Vašíček - Setkání s tajemnem
Petr Štauber z Domažlic vypráví: "Bylo to poslední březnový den v roce 1983 ve vesnici Loučim. Vracel jsem se tehdy v pozdních večerních hodinách do domu mé matky. Moje sestra byla v tu dobu vážně nemocná a ležela v klatovské nemocnici. Ačkoliv jsem původně chtěl jít silnicí, jakási neznámá síla mě vedla zadní cestou kolem hřbitova. Když jsem přišel k hřbitovní zdi, uslyšel jsem za ní dětský pláč. Po zádech mi přeběhl mráz. Pláč vycházel z míst, kde je pohřbena moje první sestra, která zemřela v roce 1944 v prvém roce svého života. Teprve až ráno, když telefonovali z nemocnice v Klatovech, že sestra v noci zemřela, jsem si uvědomil, co tento nezvyklý jev prorokoval."
A paní K M. z Hranic dodává: "Před čtrnácti lety onemoc­něl můj tchán. Jeho stav po operaci žaludku byl vážný. Večer jsem chystala jídlo, talíře už byly na stole, a právě když jsem chtěla nalévat, talíř na jeho místě sám od sebe pukl přesně na dvě půlky. Podívala jsem se na hodiny - bylo šest večer. Druhý den jsme se dozvěděli, že tchán ve stejný čas zemřel."
Libuše Hrůšová z Brna si připomíná tragickou scénu svého dětství: "Byli jsme tři sourozenci. Mladší z mých bratrů dostal záškrt a musel do nemocnice. Druhou noc po jeho hospitalizaci maminka slyšela, jak někdo klepe na dveře a volá: ,Mamičko, tatíčku...‛ Vyskočila z postele a vyběhla na chodbu, kde ovšem nikdo nebyl. Další den jí v nemocnici lékaři sdělili, že Rudinek zemřel kolem půlnoci. Jedna za zdravotních sester, která byla jeho posledním okamžikům přítomná, sdělila, že těsně před smrtí volal své rodiče."

Co tady najdeš...

1. července 2007 v 15:13 | verik623
Tohle je jediná rubrika, ve které si oficiálně dovoluji kopírovat...samozřejmě uvedu zdroj...
Pokud kdokoli z majitelů původního textu by měl nějaké výhrady vůči zveřejnění na tomto blogu, tak nechť se ozve na mail verik623@seznam.cz.
Diskutovaný příspěvek co nejdříve smažu...
Najdete tady příběhy, které se vymykají zdravému lidskému rozumu a racionálnímu chápání světa kolem nás...
 
 

Reklama