Říjen 2009

Další jména na přání

23. října 2009 v 7:49 | verik623 |  Třpytky a jména na přání
Tak tady se o víkendu 24-25.10.2009 začnou objevovat jména na přání, která jsou objednaná.
Článek jsem založila dneska hlavně proto, aby mě nenapadlo se zase ulejvat.

Tak začínám
.....
Protože blog.cz hlásí zase chybu při ukládání obrázků, tak to zkusím ještě zítra, a když to nepůjde, tak jména nastrkám jinam a sem dám odkaz.

První várku jmen najdete tady

Librivox

22. října 2009 v 12:42 | verik623 |  Ostatní
Ahoj všem,
po delší době jsem se rozhodla, že se budu snažit na blog dát alespoň občas článek. Dneska bych vás ráda pozvala na stránky Librivox.
Ti starší z vás možná budou vědět, že slovo Libri znamená v latině knihu a vox je hlas, tekže si už domyslí, co od těchto stránek může čekat.
Jedná se o projekt, který existuje v řadě zemí a u nás vznikl nedávno díky nadšencům pro mluvené slovo, kteří se sešli na stránkách Království mluveného slova. Na Librivoxu si můžete poslechnout namluvené knihy, které v profesionálním zpracování v době vzniku nebyly k dispozici.
Takhle se můžete seznámit třeba s Darebákem Davidem, sdílet s Mikulášem jeho patálie, zjistit, jak to bylo s Bratry Lví srdce, dětmi z Bullerbynu, zda Harry Potter získal relikvie smrti, objevit Poklad na ostrově a nebo ztroskotat spolu se Švýcarskými robinsony, zatímco rodiče můžou řešit případy z Panoptika města pražského, podívat se do historie s Kladivem na čarodejnice, nechat se vysát Drákulou a nebo taky Prevítem, ochutnat Krev elfů, nebo zjistit, Jak jsem vyhrál válku.
Díky královským rétorům je tu knih opravdu požehnaně a pořád se množí.
Tohle všechno a ještě mnohé navíc najdete na stránkách www.librivox.cz